FansClub Jethro Tull ČR
partnerem webu je
Audio3 - partner webu
Logo FansClub Jethro Tull Czech Republic
Koláž - booklety
O kapeleDiskografieTextyČlánkyOdkazyKe staženíKnihyKalendářGalerie
Christmas Album Christmas Album
 1. Birthday Card At Christmas
 2. Holly Herald [Instrumental]
 3. A Christmas Song
 4. Another Christmas Song
 5. God Rest Ye Merry Gentlemen [Instrumental]
 6. Jack Frost And The Hooded Crow
 7. Last Man At The Party
 8. Weathercock
 9. Pavane [Instrumental]
 10. First Snow On Brooklyn
 11. Greensleeved
 12. Fire At Midnight
 13. We Five Kings [Instrumental]
 14. Ring Out Solstice Bells
 15. Bour�e [Instrumental]
 16. A Winter Snowscape [Instrumental]

Internetový magazín All Music Guide dává albu 4 hvězdičky- označuje ho za "jednu z nejuspokojivějších nahrávek Tull za posledních 25 let"

Ianův úvod

Dva dny před Vánocemi 2002 jsem obdržel e-mail od šéfa vydavatelství Fuel 2000 Lena Fico s napohled nepříliš realistickým návrhem na vydání jakéhosi vánočního alba JT v roce 2003.

Nejdřív mě to trochu zarazilo, ale pak jsem si vzpomněl na nedotažené plány na podobné album z dřívějška, a rychle jsem zareagoval: "Dej mi 24 hodin, a dodám ti seznam skladeb i s jejich pořadím." A to jsem také udělal. No, rozhodně to byl seznam skladeb. Jejich pořadí totiž vždycky záleží na střídajících se tempech, tóninách písní a jejich námětu.

Pokud se vám líbí Bourée a deska Songs From The Wood, budete Vánočním albem Jethro Tull nadšeni. Mým cílem bylo najít nějaké povzbudivé tradiční vánoční koledy, dodat pár nových písní Tull, a znovu nahrát některé starší kousky s vánoční tématikou.

Jelikož jsem ve stejné době pracoval na sólovém albu Rupi’s Dance, musel jsem naložit část práce se studiovou produkcí na ostatní účastníky. Doane Perry nahrál bicí v LA, zatímco na anglické části nahrávání se objevil hostující bubeník James Duncan a samozřejmě Jonathan Noyce na basu. Někdejší basák Dave Pegg se zastavil také, aby zahrál na pár písních, a Andrew Giddings použil své studio k nahrání jak svých partů, tak dohrávek Martina Barré. Já jsem to pak pospojoval dohromady a nakonec smíchal různá obsazení a nahrávky.

Můj názor na Vánoce? No, nejsem zrovna praktikujícím placeným křesťanem, ale vyrostl jsem a sžil se za posledních 55 let s tzv. křesťanským společenstvím. Proto stále cítím náklonnost k té nostalgii, sváteční náladě a rodinné pospolitosti, patří to prostě u mne k dané části roku. Možná bez Vánoc by toho bylo mnohem méně ke slavení v tomto starém zkaženém světě. Ale není to nic jiného než Zimní Slunovrat, znovuzrození přírody, později překryté selským rozumem a spravedlivými poučkami pana K.

Vánoce by v našem moderním světě podle mého názoru měly uspokojit všechny nároky na volný čas jak muslimů, tak i hinduistů, budhistů, ateistů a agnostiků, stejně jako rodinného psa Fida a kocoura Felixe. Přidejte pár ztracených bratranců a toho děsnýho chlápka od vedle, a máte to! Srkejte trnkový liker, zbouchněte petardu (pokud nejde o dceru toho děsnýho chlápka od vedle), líbejte se a hlaďte pod jmelím, odhoďte veganskou disciplínu a pusťte se do krocana (ale bacha) a dejte si léčebnou pauzu od starostí všedního života.

Vánoce – aspirín na duši, nebo kocovinová oslava narození a života Kristova? Měl by v nich být odměřen kousek od obojího, nebo ne? A pokud to s Vánoci nějak zvládnete, tak Šťastný nový rok!

 kontakt FansClub Jethro Tull ČR: prezident Karel Brychta, webmaster Miroslav Hofbauer